۲۱ هزار میلیارد تومان رهاورد سفر ریاست جمهوری برای کرمان

استاندار کرمان رهاورد سفر ریاست جمهوری و هیات دولت به استان کرمان را، ۲۱ هزار میلیارد تومان در حوزه اعتبارات و تسهیلات عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) از کرمان، محمد مهدی فداکار در گفتگوی ویژه سیمای مرکز کرمان به تشریح مصوبات سفر رئیس جمهور و هیات دولت به استان کرمان پرداخت و گفت: رئیس جمهور طی سه دیدار عمومی رئیس جمهور با مردم کرمان، جیرفت و بم، مستقیم با مردم سخن گفتند و به سوالات و دغدغه‌ های آنها پاسخ دادند.

وی ادامه داد: دیدارهای تخصصی نیز در حوزه مسائل اقتصادی استان با تکیه بر معادن، نخبگان، ایثارگران و نشست شورای اداری استان با حضور رئیس جمهور و وزرای دولت برگزار گردید و نکات مورد بررسی و تصمیم‌گیری قرار گرفت.

استاندار کرمان، ابراز داشت: بازدیدهای سرزده‌ ای نیز توسط هیات دولت و آیت‌ الله رئیسی انجام شد، از جمله روستای کروچان و تنگ‌ شاه که از مناطق بسیار محروم جنوب استان هستند و تصمیمات مهمی توسط رئیس جمهور اتخاذ شد و تیمی نیز برای اجرای آن طی روزهای آینده به این مناطق اعزام می‌ شوند.

فداکار، عنوان کرد: وزرا نیز به عنوان نماینده ویژه رئیس در نقاط مختلف استان حضور یافتند و در حوزه‌ های تخصصی ورود کردند، همچنین نامه‌ ها و درخواست‌ های مردمی در سفر ریاست جمهور در حال دسته‌ بندی است تا مورد پیگیری و رسیدگی قرار گیرند.

وی با بیان اینکه برای مصوبات سفرهای هیات دولت، پروژه‌ ها از قبل مورد بررسی قرار می‌ گیرند، گفت: بنای دولت بر کلنگ‌ زنی طرح‌ های جدید نیست، الا زمانی که پروژه ضروری و یا خاصی وجود داشت باشد.تاکید دولت بر تکمیل طرح‌ های نیمه تمام است.
استاندار کرمان؛ تصریح کرد: شرط دولت مردمی در سفرهای دور اول بر تکمیل طرح‌ هایی است که بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی و دارای ضروت هستند تا سریعتر مورد بهره‌برداری و استفاده مردم قرار گیرند و یکی از آنان، ایجاد خوابگاه متاهلین بود که در این سفر برای دانشگاه شهید باهنر و علوم پزشکی اعتبار گذاشته شد.

استاندار کرمان گفت: در مجموع سفر رئیس جمهور و هیات دولت به استان کرمان ۲۱۶ مصوبه داشت که تعداد دیگری نیز با توجه به دستورات رئیس جمهور و وزرا طبق بازدیدهای انجام شده به آن اضافه می‌شود.

فداکار ابراز داشت: سیلبند جنوب مهمترین مسئله است که رئیس جمهور با بالگرد از آن بازدید داشتند. ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و ۱۲۰ کیلومتر آن باقی مانده که برای مهار سیلاب‌ها در جنوب استان باید اجرایی گردد.
وی با بیان اینکه؛ جاده مهم محمدآباد ریگان به جاسک نیز بسیار حائز اهمیت است که بخشی از آن از مناطق بسیار محروم می‌گذرد و رئیس جمهور بر تکمیل آن تاکید کردند، گفت: این پروژه طرح استانی است که مقرر شد تا ۲۰۰ میلیارد تومان بدهی پیمانکار داده شود و تکمیل گردد.

استاندار کرمان، ادامه داد: تامین اعتبار برای زیرساخت گلزار شهدای کرمان با توجه به مزار شهید حاج قاسم سلیمانی نیز مورد تاکید ریاست جمهوری قرار گرفت که برای راه دسترسی، امکانات عمومی، اورژانس، پارکینگ این مکان لحاظ شود. تکمیل مصلای کرمان و تفویض اختیار تبصره ۵ قانون معادن به استان نیز از دیگر مصوبات است، که کمک بسیاری را خواهد کرد و پروژه های زیادی را می‌توان در قبال آن اجرا کرد.

فداکار با بیان اینکه مصوبات و اعتبارات سفر ریاست جمهوی در دو بخش اعتبار مستقیم و تسهیلات است، عنوان کرد: در مجموع بیش از ۲۱ هزار میلیارد تومان اعتبار و تسهیلات برای استان در سفر ریاست جمهوری در نظر گرفته شده است، که ۱۸ هزار و ۵۲۸ میلیارد تومان اعتبار و ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: در بخش آب و خاک ۶۲ مصوبه با ۳ هزار و ۵۵۴ میلیارد تومان، در زمینه اشتغال ۱۱ مصوبه که عمدتا تسهیلات است و در بهداشت و درمان ۱۳ مصوبه با یک هزار و ۶۷۰ میلیارد تومان مصوبه داریم. در حوزه رفاهی و اجتماعی ۱۸ مصوبه، زیربنایی بیشترین اعتبار معادل ۹۹۸۰ میلیارد تومان و شامل ۳۳ مصوبه داریم و باید توجه داشت که کل اعتبار عمرانی استان سالانه ۳ هزار میلیارد تومان است. در حوزه فرهنگی و آموزش و پرورش نیز ۵۵ مصوبه داریم.

استاندار کرمان با اشاره به اهم مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان گفت: ۱۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل مدارس و مجتمع‌ های آموزشی استان، ۳۰ میلیارد تومان برای تکمیل خوابگاه‌ های مدارس شبانه‌ روزی، ۱۵۰ میلیارد تومان برای مقاوم‌ سازی مدارس، ۸۰ میلیارد تومان برای تکمیل بیمارستان‌ های جنوب استان، ۶۰ میلیارد تومان بیمارستان علی‌ بن‌ ابیطالب رفسنجان، ۵۰۰ میلیارد تومان برای بیمارستان بم مصوب شده است‌.

فداکار تصریح کرد: ۴۰ میلیارد تومان برای پروژه‌ های نیمه تمام ورزشی کارگران چند شهر، ۴۰ میلیارد تومان تکمیل مراکز فنی و حرفه‌ ای، اعتباراتی برای پزشکی قانونی، تکمیل ساختمان‌ های دادگستری از دیگر مصوبات است.

وی با بیان اینکه یشترین تعداد مصوبه را بعد از وزارت راه و شهرسازی، وزارت جهاد کشاورزی با ۶۱ مصوبه داشته و سومین عدد نیز مربوط به وزارت نیرو است، خاطر نشان کرد: در بخش کشاورزی ۲۰۰ میلیارد تومان برای سیستم‌ های نوین آبیاری، ۱۷۰ میلیارد تومان اجرای ۲۵۰ کیلومتر خطوط انتقال آب در شمال استان، ۱۰۰ میلیارد تومان مرمت و نگهداری راه‌ های عشایری مصوب شده است.

استاندار کرمان، با اشاره به مصوبه ۷۰ میلیارد تومانی وزارت صمت برای تصفیه‌ خانه شهرک‌ های صنعتی گفت: مصوباتی در زمینه ایجاد مجتمع‌ های فرهنگی هنری در قلعه‌ گنج، ریگان، رابر و تکمیل کتابخانه‌ های عمومی داشتیم.

فداکار، اظهار کرد: وزارت میراث فرهنگی ۳۵۰ میلیارد تومان مصوبه، وزارت ورزش و جوانان ۲۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌ های نیمه تمام ورزشی استان، هلال احمر چهار مصوبه، بنیاد مسکن ۳۲۰ میلیارد تومان اعتبار، بهزیستی ۵۷ میلیارد تومان برای تکمیل مراکز حمایتی و برای سازمان زندان‌ها بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است.

وی خاطرنشان کرد: ستادی برای پیگیری مصوبات سفر ریاست جمهوری در استان تشکیل خواهد شد و دستگاه‌ های اجرایی باید موارد را پیگیری کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha