کلاهبردار تلفنی رادیو جوان دستگیر شد

فرمانده انتظامی استان زنجان  از شناسایی و دستگیری کلاهبردار تلفنی مسابقه  رادیو جوان توسط پلیس فتای خدابنده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) زنجان ، سردار محمد طراقیه با اشاره به جزئیات این خبر اظهار کرد: در پی ارجاع پرونده‌هایی به پلیس فتای شهرستان خدابنده مبنی بر کلاهبرداری تلفنی از چند شهروند، موضوع جهت شناسایی و دستگیری متهمان در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

وی افزود: بنا بر اظهارات شاکیان پرونده، فردی خود را از مجریان رادیو جوان معرفی و طی تماس تلفنی عنوان داشته که آنها برنده مبلغی وجه نقد در مسابقه رادیویی شده و سپس با ترفندهای خاص و چرب زبانی افراد را برای دریافت جایزه به دستگاه عابر بانک هدایت و با شگردی فریبکارانه حساب بانکی آنها را خالی می‌کرد.

فرمانده انتظامی استان زنجان تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کردند و متهم را در یکی از استان های همجوار شناسایی و دستگیرنمودند .

سردار طراقیه با اشاره به اینکه ۷ همدست دیگر متهم نیز در این خصوص شناسایی و دستگیر شدند ، گفت: متهمان در بازجویی اولیه به ۲۵ فقره کلاهبرداری به مبلغ ۱۰ میلیارد ریال اعتراف کردند.

وی با اشاره به اینکه افراد کلاهبردار پس از تشکیل پرونده اولیه برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند، به عموم شهروندان خاطر نشان کرد همواره توصیه‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت مواجهه با هرگونه موارد مجرمانه، آن را از طریق مرکز فوریت های سایبری با شماره ۰۹۶۳۸۰ به پلیس فتا اطلاع دهند .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha