اجرای ۵۰ هزار میلیارد تومان طرح‌ سرمایه‌ گذاری تا پایان سال در کرمان

رئیس کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با اشاره به اینکه اولویت امروز کشور توسعه مسائل اقتصادی، بهبود معیشت و حل مسائل جوانان در حوزه اشتغال است، گفت: تا پایان امسال ۵۰ هزار میلیارد تومان طرح‌ های سرمایه‌ گذاری در شهرستان کرمان اجرایی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) از کرمان؛ محمدرضا پورابراهیمی در آیین کلنگ زنی مجتمع صنعتی لاستیک«ارگ»، گفت: خیلی خوشحالم که بعد از ۲ سال پیگیری، عملیات اجرایی اولین و بزرگترین مجتمع تولید لاستیک‌ های فوق سنگین ایران در این منطقه از شهرستان کرمان آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه طی چندین سال گذشته مجموع نیازهای بنگاه‌ های اقتصادی که می‌ توانست از درون استان تامین شود، شناسایی شده است، افزود: یکی از این نیازها تولید لاستیک‌ های مورد نیاز ماشین‌ آلات معدنی و صنعتی بود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با وجود همه مشکلاتی که در نگاه اجرایی این طرح نگرانش بودیم همه مسائل حل شد، موضوعات جلو رفت و به این نتیجه رسید که امروز شاهد آغاز عملیات اجرایی اولین مجتمع تولید لاستیک‌ های فوق سنگین کشور در شهرستان کرمان باشیم.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه یکسال پیش باید عملیات اجرایی مجتمع صنعتی لاستیک آغاز می‌ شد، بیان کرد: پیگیری موضوعات زمین، آب و سایر مسائل مربوط به این مجتمع تولیدی نزدیک به یکسال زمان برد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: بعضی از همکاران(مدیران یا کارمندان) ما با رویکرد غیراخلاقی نسبت به این مجموعه های تولیدی موضع گرفتند و به جای کمک کارشکنی می کنند، اگر این موضوع استمرار یابد به مردم کرمان به ریز(با جزییات) خواهم گفت چه کسانی نمی خواهند جوانان مملکت و این منطقه از اشتغال برخوردار شوند.

پور ابراهیمی با اشاره به اینکه امروز در حوزه مسائل کشور با جنگ تمام عیاری از سوی دشمنان مواجه هستیم، اظهار داشت: دشمن در جریان اغتشاشات اخیر به دنبال القا کردن این موضوع است که امکان انجام فعالیت‌های اقتصادی در کشور نیست.

وی افزود: جریان استکبار در طراحی پیچیده هجمه بسیار سنگین و جنگ شناختی را طی چند ماه اخیر در کشور راه انداخت تا در جامعه این موضوع را القا کنند که جمهوری اسلامی تمام شده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر امروز در کشورمان برای مردم برنامه جامع اقتصادی داشته باشیم موضوعات اصلی حتما مدیریت خواهد شد، خاطرنشان کرد: این مردم عاشق انقلاب و رهبری هستند و مردم از انقلاب فاصله نگرفتند بلکه استکبار این موضوع را به دروغ در اذهان متبادر کرده است.

انجام چندین طرح سرمایه‌گذاری در کرمان

پورابراهیمی با اشاره به اینکه اولویت امروز کشور توسعه مسائل اقتصادی، بهبود معیشت و حل مسائل جوانان در حوزه اشتغال است، گفت: تا پایان امسال ۵۰ هزار میلیارد تومان طرح‌ های سرمایه‌ گذاری در شهرستان کرمان اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بزرگترین پاسخ به جریان اغتشاشات کار، تلاش و مجاهدت برای خدمت به مردم است، تاکید کرد: یک ماه و نیم پیش بزرگترین مجتمع تولید سلول‌ های خورشیدی در خاورمیانه با سه هزار مگاوات توان تولید و با ۲۵ هزار میلیارد تومان سرمایه‌ گذاری در کرمان راه‌ اندازی کردیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تا یک ماه دیگر نیز عملیات اجرایی بزرگترین مجتمع تولید الکترودهای گرافیتی با مشارکت شرکت‌ های صنعتی و معدنی در کرمان انجام خواهد شد، ادامه داد: بزودی عملیات اجرایی طرح فرومنگنز حداکثر تا بهمن امسال آغاز خواهد شد.

پورابراهیمی ابراز داشت: بر اساس آمارها سالانه بیش از ۲۰۰ میلیون یورو لاستیک فوق سنگین به کشور واردات می شود، که احداث این کارخانه می تواند علاوه بر توسعه منطقه از بخشی قابل توجه از این واردات نیز جلوگیری کند.

وی خاطر نشان کرد: صنعت تایر با قدمت بیش از ۶۰ سال در کشور اکنون وارد فاز جدیدی از تولیدات خود با تولید تایرهای معدنی و فوق سنگین می شود و این طرح با همکاری چندین شرکت معدنی مستقر در کرمان و خارج از کرمان در سال مزین به دانش بنیان در زمین ۹۰ هکتاری و با ۱۸۰ میلیون یورو اعتبار کلید خورده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha