وضعیت گندم در استان کرمان بهبود پیدا کرده است

استاندار کرمان گفت: سال جاری هم در زمینه میزان سطح زیرکشت و هم از نظر کیفیت، وضعیت گندم استان بهتر شده است و برای رفع مشکل کمبود مراکز خرید گندم در منطقه نیز پیگیر هستیم.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) از کرمان؛ محمدمهدی فداکار به همراه نماینده مردم پنچ شهرستان جنوبی کرمان در مجلس شورای اسلامی، امام‌ جمعه، فرماندار رودبار جنوب و جمعی از مسئولین در جلسه هم اندیشی سران طوایف شهرستان رودبار جنوب شرکت کرد.

وی در این جلسه ضمن تسلیت ارتحال حضرت امام خمینی(ره)، افزود: امام راحل کار بزرگی انجام است؛ چرا که استقلال سیاسی، امنیتی و پیشرفت‌ هایی که حاصل شده همه مدیون نفس گرم حضرت روح الله است و باید پاسداشت ارزش‌ های آن امام باشیم.


استاندار کرمان با اشاره به اینکه در موضوع توزیع سوخت جمع‌ بندی‌ هایی انجام شده است، بیان داشت: ماشین‌ های سوخت بمب متحرک هستند، متاسفانه قربانیانی در این زمینه همواره وجود دارد، کوتاهی‌ هایی انجام شده، اما در حال پیگیری و مدیریت این مسئله هستیم.

فداکار با اشاره به اینکه امسال قیمت محصولات کشاورزی بهتر شده است، عنوان کرد: قیمت گندم تابع شاخص‌هایی است و عددی مصوب شده که دولت باید بتواند آن را پرداخت کند، از طرف دیگر قیمت نان در نانوایی‌ ها مناسب دیده شده و یارانه به آن تعلق گرفته است، که این خود خدمتی به مردم است.


وی با بیان اینکه سال جاری هم در زمینه میزان سطح زیرکشت و هم از نظر کیفیت، وضعیت گندم بهتر شده است، عنوان کرد: کمبود مراکز خرید گندم در منطقه را داریم که پیگیر هستیم در سال آینده وضعیت بهتر شود.


استاندار کرمان با اشاره به سیل‌ بند جازموریان، خاطرنشان کرد: فعلا برای اینکه خطری مردم منطقه را تهدید نکند و مشکلی ایجاد نشود، این سیل بند احداث شده و پیگیر اتصال سیل بند خرم جیرفت به این منطقه هستیم.

فداکار افزود: نقش جهاد کشاورزی در جنوب کرمان غیرقابل انکار است؛ چرا که در موضوع الگوی کشت، خرید تضمینی و انتخاب بذر مناسب این سازمان می‌ تواند کمک موثری انجام دهد تا وضعیت کشاورزی بهتر شود.

وی با بیان این مطلب که وضعیت افراد ترک تحصیل کرده باید توسط آموزش پرورش و نهضت سواد آموزی مدیریت شود، ابراز داشت: در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت فعالیت‌ های خوبی در منطقه جنوب کرمان در بخش‌ های بهداشت و درمان درحال انجام است.

وضعیت گندم استان کرمان بهبود پیدا کرده است

استاندار کرمان؛ مشکل جاده مواصلاتی دلگان به رودبار جنوب را پر فشار و سنگین عنوان و تصریح کرد: باید کمک کنیم و اعتبارات لازم آن تامین شود.

فداکار در خصوص وضعیت تالاب جازموریان گفت: شرایط تالاب جازموریان از یک طرف وابسته به بارندگی در منطقه است و از طرف دیگر احداث موتور پمپ‌ ها نیز در این خصوص اثرگذار است، لذا باید کمک کنیم و این امر مدیریت شود.


وی بیان کرد: در خصوص بهبود وضعیت آب شرب منطقه، قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) در حال فعالیت است، البته در برخی مناطق جنوب کرمان از آب شرب برای مصارف کشاورزی نیز استفاده می شود که باید این مسئله مدیریت شود.


نماینده مردم ۵ شهرستان‌ جنوبی کرمان در مجلس در این جلسه ضمن تشکر از حضور و توجه استاندار کرمان به منطقه جازموریان و رودبار جنوب، گفت: در بحث آب، بهداشت، سیل بند و خدمات جاده‌ای کارهای‌ بسیار خوبی توسط دولت انقلابی در منطقه جنوب کرمان، رودبار جنوب و جازموریان انجام شده است.


منصور شکراللهی با اشاره به اینکه کلنگ منطقه ویژه اقتصادی جازموریان به زودی بر زمین زده خواهد شد و تحولی در منطقه ایجاد می‌ شود، اظهار داشت: هشتاد درصد ارتزاق مردم به کشاورزی وابسته است؛ لذا باید به این موضوع توجه جدی شود، همچنین کشت گندم در منطقه سه برابر شده است اما قیمت گندم قابل قبول نیست، لذا باید در این زمینه تجدید نظر شود.

وی خاطرنشان کرد: به این جمع بندی رسیده‌ ایم که در رودبار جنوب با همکاری معین اقتصادی، سیلو احداث شود، از طرف دیگر باید از ظرفیت نیروهای بومی در منطقه استفاده شود و همه سران طوایف و سایر مردم باید به مسئولین کمک کنند تا خدمت رسانی به بهترین شکل در منطقه انجام شود.

انتهای پیام/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha