ترویج فرهنگ حسینی و عاشورایی انقلاب را بیمه می کند

رئیس کل دادگستری استان کرمان در آئین گردهمایی مداحان استان کرمان با اشاره به اینکه جلسات عزای حسینی باید عامل توسعه وحدت بین مسلمان باشد، گفت: ترویج فرهنگ حسینی انقلاب را بیمه می کند.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) از کرمان؛ حجت الاسلام ابراهیم حمیدی؛ برقراری پیوند قلبی و پیوند با ابا عبدالله(ع) را توفیق بزرگی دانست و افزود : یکی از راههای ایجاد این پیوند هنر مداحان بین مردم است.


وی ضمن گرامیداشت یاد شهید جاج قاسم سلیمانی، در ادامه افزود: حاج قاسم بزرگترین ذاکر اهل بیت در عمل بود و ابوالفضل وار ازحریم اهل بیت دفاع  و خون پاکش را هدیه کرد. او الگویی در همه زمینه ها برای ماست و در همه محافل باید از این شهید مقاومت یاد شود.


رئیس کل دادگستری استان کرمان؛ همچنین بر ترویج فرهنگ عاشورایی و ایثار تاکید کرد و گفت: کتاب حماسه عاشورایی از شهید مطهری درباره آسیب های عاشورایی را همه منبری ها مطالعه کنند، چرا که ترویج فرهنگ حسینی و عاشورایی، انقلاب را بیمه می کند.

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی در گردهمایی سالانه مداحان و ذاکرین اهل بیت (ع) استان کرمان افزود: در نظام ولایی  جمهوری اسلامی که ولی فقیه بزرگ منادی اباعبدالله الحسین(ع) هستند، باید به خوبی استفاده کرده و فرهنگ عاشورایی و حسینی را توسعه داده و ماندگار نماییم تا به نسل های بعدی منتقل گردد.

وی با اشاره به این مطلب که یکی از راه های ایجاد پیوند روحانی بین جامعه و اهل بیت(ع) با مداحی و ذکر مصائل اهل بیت از سوی مداحان محقق می گردد، تاکید کرد:سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در دفاع از حرم و حریم اهل بیت(ع) تا پای جان ایستادگی کرد و شخصیت ایشان برای همگان از جمله مداحان و ذاکرین اهل بیت(ع) یک الگو است.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان تاکید کرد: سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به همه ما آموخته اند که برای رسیدن به اهداف و دفاع از اهل بیت(ع) و ارزش های دینی و مذهبی، هیچ حد و مرزی وجود ندارد.

حجت الاسلام و المسلمین حمیدی با اشاره به این مطلب که اسلام مرهون عاشورا و اباعبدالله الحسین(ع) است، تاکید کرد: خون امام حسین (ع) ضامن بقای اسلام بوده است و اگر جانفشانی های امام حسین(ع) و شهدای کربلا نبود، اسلام ماندگار نمی شد.

وی ذکر شاخصه های مکتب سردار سلیمانی در آیین های عزاداری را مورد تاکید قرار داد و گفت: به برکت انقلاب اسلامی آیین های عزاداری و مذهبی توسعه یافته و رویش های بسیار خوبی در بین مداحان و ذاکران ایجاد گردید و زمینه خدمتگزاری در مکتب اهل بیت(ع) توسعه یافت.

رییس کل دادگستری استان کرمان به اهمیت جلسات معنوی مربوط به امام حسین(ع) نیز اشاره و بیان کرد: اولویت نخست تمامی اهل بیت(ع) زنده نگه داشتن واقعه عاشورا و یاد امام حسین (ع) بوده است.

حجت الاسلام و المسلمین حمیدی افزود: باید آسیب هایی که ممکن است به محافل امام حسین(ع) وارد شود را شناسایی کرده و آنها را برطرف کرد که یکی از این موارد ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی در جلسات عزای امام حسین(ع) است و باید توجه داشته باشیم که این جلسات باید عامل توسعه وحدت بین مسلمان باشد زیرا ارادت برداران اهل سنت به امام حسین(ع) نیز مثال زدنی است.

وی با اشاره به این مطلب که: فرهنگ امام حسین(ع) آنقدر غنی است که نیازی نیست برای ترویج آن به خرافات پرداخته شود، گفت: حتما باید از طرح خرافات در آیین های عزای حسینی خودداری شود، تا قداست جلسات امام حسین(ع) حفظ شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha