کاهش ضایعات محصولات کشاورزی با طرح های سازمان انرژی اتمی

استاندار کرمان در دیدار با رئیس سازمان انرژی اتمی، گفت: با اجرای طرح‌ های سازمان انرژی اتمی، بخش قابل توجهی از ضایعات محصولات‌ کشاورزی بخصوص محصول پسته کاهش خواهد یافت و افزایش محصولات را خواهیم داشت.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) از کرمان؛ محمد مهدی فداکار شامگاه پنج‌ شنبه ۷ مهر ماه در دیدار رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با نماینده ولی‌ فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: باقی مانده سموم در محصول پسته و مشکلات صادراتی، یکی از دغدغه‌ های استان و اقتصاد این محصول است.

وی افزود: قرار است سازمان انرژی اتمی کار بزرگی را در بحث ماندگاری بیشتر محصول پسته و جلوگیری از آفت‌ پذیری آن اجرایی کند.


استاندار کرمان، با اشاره به تولید محصولات کشاورزی در نقاط مختلف استان کرمان از جمله جنوب این استان، عنوان کرد: ضایعات در همه محصولات وجود دارد و با اجرای طرح‌ های سازمان انرژی اتمی، بخش قابل توجهی از ضایعات کاهش می‌ یابد.

کاهش ضایعات محصولات کشاورزی با طرح های سازمان انرژی اتمی


حجت‌ الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی‌ فقیه در استان و امام جمعه کرمان نیز نسبت به تاثیر مثبت اقدامات سازمان انرژی اتمی در استان کرمان اظهار امیدواری و ابراز کرد: با دشمنی‌ هایی که علیه جمهوری اسلامی اتفاق می‌ افتد، این نظام راه‌ هایی برای مقابله در پیش دارد و مناسب‌ترین و بهترین راه این است که بازدارندگی را جدی بگیرد.


وی تصریح کرد: وقتی بازدارندگی درست اتفاق بیفتد، سایه جنگ هم از بین می‌ رود. این بازدارندگی در ابعاد مختلف جنگ، اقتصاد، پیشرفت در حوزه‌ های مختلف، هسته ای باید دنبال شود.


امام جمعه کرمان، تصریح کرد: بخش قابل توجهی از اشتغال استان در حوزه کشاورزی و معادن است و سازمان انرژی اتمی در هر دو بخش حرف برای گفتن دارد.


حجت الاسلام علیدادی سلیمانی، خاطر نشان کرد: در کشاورزی بهره‌ وری بالا نیست و عوامل مختلفی در آن دخیل است. برای پهنه‌ های معدنی متعلق به سازمان انرژی اتمی نیز باید وقت گذاشته و اجازه داده شود تا بخش خصوصی با نظارت سازمان کار کند تا بخشی از مسئله اشتغال را حل کند و سرمایه‌ گذاری جدید صورت بگیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha