آغاز مسابقات ملی فریزبی بانوان کشور به میزبانی ماهان در کرمان

سرپرست سازمان ورزش‌های تفریحی و رقابتی فدراسیون ورزش‌های همگانی، گفت: مسابقات ملی فریزبی بانوان کشور با عنوان دومین دوره لیگ دیسک طلایی با حضور بیش از ۱۵۰ ورزشکار فریزبی کار از استان‌ های کشور در شهر ماهان استان کرمان آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری سلامت(طبنا) از کرمان؛ علیرضا مهدوی، گفت: لیگ دیسک طلایی امسال سال دوم خود را پشت سر می‌ گذارد، مرحله شهرستانی و استانی این رقابت‌ ها از شهریور تا مهر ماه سال جاری برگزار شده است و بیش از ۹ هزار نفر از ۱۸ استان در این دوره از رقابت‌ ها شرکت کردند، که برگزیدگان آن ها به مسابقات کشوری راه یافتند.

وی افزود: اکنون در مرحله کشوری این دوره از رقابت‌ ها که به میزبانی هیئت ورزش‌های همگانی استان کرمان آغاز شده است، ۱۰ تیم از استان‌ های اصفهان، فارس، یزد، کرمان، تهران، بوشهر، همدان، سیستان و بلوچستان، سمنان و مرکزی تا ۱۵ آذرماه ۱۴۰۱ با یکدیگر به رقابت می‌ پردازند.

سرپرست سازمان ورزش‌ های تفریحی و رقابتی فدراسیون ورزش‌ های همگانی نیز با اشاره به برگزاری مسابقات ملی فریزبی بانوان در کرمان، اظهار داشت: این لیگ با راهبری سازمان ورزش‌ های تفریحی و رقابتی و به همت انجمن فریزبی در سطح شهرستانی و استانی برگزار شده است، که برگزیدگان آن به مسابقات کشوری راه یافته‌ اند.

مهدوی بیان کرد: این لیگ با رویکرد مشارکت انبوه، توانست باعث فعالیت بدنی و نشاط در جامعه شود.

علی ذاکریان رئیس انجمن فریزبی ایران نیز با اشاره به برگزاری مسابقات فریزبی بانوان کشور به میزبانی کرمان از میزبانان این رقابت ورزشی به ویژه مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان و رئیس هیئت ورزش های همگانی این استان و همکاران او قدردانی و اظهار کرد: لیگ دیسک طلایی امسال سال دوم خود را پشت سر می‌گذارد.

وی با بیان اینکه در این مرحله مسابقات در رشته آلتیمیت برگزار می‌ شود، گفت: بانوان ورزشکاری که در این مسابقه حضور یافته‌ اند، در رقابت‌ های شهرستانی و استانی شرکت کرده و در حال حاضر نیز به عنوان نماینده استان خود در این رقابت‌ ها حضور دارند.

رئیس انجمن فریزبی ایران با بیان اینکه در بخش آقایان نیز به زودی مسابقات آلتیمیت فریزبی به میزبانی یکی از استان‌ های کشور برگزار می‌ شود، افزود: مرحله دوم این مسابقات در بخش میدانی نیز به میزبانی استان مازندران برگزار می‌ شود و در آن فریزبی کاران از استان‌ های مختلف کشور با یکدیگر به رقابت می‌ پردازند.

رئیس هیئت ورزش های همگانی استان کرمان نیز به میزبانی مسابقات فریزبی بانوان کشور اشاره کرد و اظهار داشت: در این دوره از رقابت‌ ها کرمان میزبان بیش از ۱۵۰ ورزشکار از استان‌های مختلف کشور است و تلاش شد در شهر ماهان میزبان خوبی برای این ورزشکاران باشیم.

امیر جعفری بیان کرد: در کنار این رقابت‌ ها نیز از مدیران و باشگاه‌ های بزرگ فعال در صنعت استان کرمان از جمله مس و گل‌ گهر دعوت شد، تا با ورزش فریزبی آشنا شوند و بیشتر بتوانیم این ورزش مهیج را در بین خانواده‌ ها معرفی کنیم.

وی به جایگاه ورزش همگانی استان کرمان در کشور اشاره و بیان کرد: این استان در بیشتر طرح‌ های ملی و پیاده‌ روی جزء استان‌ های برتر کشور است و میزبانی از مسابقات ملی فریزبی بانوان در رشته آلتیمیت نیز به عنوان دومین رویداد کشوری هیئت ورزش‌ های همگانی استان کرمان است که امسال شاهد برگزاری آن هستیم.

شایان ذکر است؛ فریزبی یک صفحه مدور لبه دار به قطر ۲۰ الی ۲۵ سانتی متر و جرم ۱۷۰ گرم است، جنس این صفحه معمولا از پلاستیک و با وزن بین ۱۱۰ تا ۲۰۰ گرم است.

فریزبی به واسطه شکل آیرودینامیک خاص خود قابلیت پروازی زیبا با پرتاب فردی متبحر را دارا است، از این وسیله برای تفریح و ورزش رقابتی استفاده می‌شود.

بازی فریزبی را در هر محیط باز و وسیعی مثل پارک، پارکینگ، صحرا و ... با حضورحداقل دو نفر می‌ توان انجام داد. نحوه بازی به صورت پرتاپ و دریافت صفحه طبق یک سری قوانین است که این ارسال و دریافت فریزبی باعث تحرک فرد و انجام حرکات ورزشی مناسب می‌گردد که برای بهتر بازی کردن فریزبی باید پرتاب و گرفتن افراد قوی باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha